Wywiad z home stagerką Eweliną Kożuchowską

aktualności

about 1Ewelina , oprócz tego, że zajmuje się grafiką oraz dekorowaniem wnętrz, na co dzień pracuje jako home stager .

Ewelina w zeszłym roku napisała do mnie meila z propozycją współpracy :) Jako że pochodzi ona z okolic Krakowa, a ja Trójmiasta, miałyśmy niezły rozrzut, jeżeli chodzi o podejście klientów do home stagingu.

Na miły początek udzieliłyśmy sobie wywiadów, jeżeli chcecie wiedzieć, jakie jest podejście klientów do sprzedażny lub wynajmu mieszkań z okolic Krakowa, to zapraszam do przeczytania wywiadu :)

1.Czym jest dla Ciebie home staging?

Lubię profesjonalizm we wszystkim co robię a home staging daje mi sporo satysfakcji, że mogę swoimi umiejętnościami, wiedzą, dobrą organizacją pomagać klientom przy sprzedaży mieszkania. Home staging to przede wszystkim dla mnie kilkuetapowy proces przygotowania mieszkania do sprzedaży. To porządek, aranżacja, zdjęcia i odpowiednio zredagowane ogłoszenie. Ale to przede wszystkim umiejętność patrzenia na daną nieruchomość oczami klientów i wyeksponowanie zalet danej nieruchomości.

2.Czy uważasz, że jest on potrzebny i komu?

Uważam, że home staging potrzebny jest każdej nieruchomości aby była profesjonalnie przygotowana do sprzedaży a najbardziej tym klientom, którzy od dłuższego czasu nie mogą sprzedać mieszkania. Wystarczy spojrzeć na oferty mieszkań na portalach internetowych okazuje się, że większość ofert jest zupełnie nie przygotowana na sprzedaż. Najczęściej te oferty odstraszają złej jakości zdjęciami czyli wnętrza są ciemne, źle skadrowane a nawet ilość zdjęć jest często nie wystarczająca aby zainteresować się ofertą.

Dlatego warto przygotować wcześniej mieszkanie na sprzedaż tak, aby przyciągnęło potencjalnych klientów.

Oczywiście każde mieszkanie jest inne i tutaj potrzeby też mogą być różne. Część mieszkań wymaga większego nakładu pracy jak odświeżenia ścian, naprawy usterek z kolei inne mieszkania wymagają tylko wprowadzenia drobnych akcentów dekoracyjnych. Dlatego tak ważne w tej pracy jest indywidualne podejście i pamiętajmy, że nie ma fatalnych mieszkań tylko są źle przygotowane do sprzedaży.

3.Czy przewidujesz większe zainteresowanie nim klientów w przyszłości?

Myślę, że tak J. Usługi home stagingu to jeszcze nowość na naszym rynku, dlatego też nie ma co oczekiwać, że każdy klient po tę usługę będzie sięgał.

Zwróćmy uwagę również na biura nieruchomości mam na myśli mniejsze biura i okazuje się, że jeszcze nie wszystkie są zainteresowane tymi usługami więc jednocześnie nie proponują tych usług swoim klientom. Natomiast większe agencje nieruchomości aktywnie wprowadzają tego typu usługi, dlatego uważam, że to tylko kwestia czasu i home staging stanie się podstawową usługą przy sprzedaży mieszkań tym bardziej, że aktualnie żyjemy w czasach w których szybko się rozwijamy a jednocześnie oczekujemy profesjonalnych usług.

4.Co dla Ciebie jest najtrudniejsze w tej pracy ?

Trudne często jest uświadomienie klientom o wprowadzeniu zmian szczególnie osobom, które mieszkają długie lata i mają z mieszkaniem wiele wspomnień a przy sprzedaży mieszkania trzeba spojrzeć obiektywnie a niestety tego brakuje dość często właścicielom mieszkania.

5.Czy rynek na którym pracujesz, jest rynkiem trudnym ?

Mówiąc ogólnie rynek nieruchomości jest trudnym i wymagającym rynkiem a usługi home stagingu od niedawna się pojawiły, także jeżeli chodzi o klientów to jest to spore wyzwanie.

6.Czy klienci, dla których wykonujesz home staging wykazują jakiś opór i obawy ? Czy są już na tyle świadomi, że znają jego moc i potęgę ? :0)

Jeżeli chodzi o klientów wspominałam już na ten temat w innym pytaniu, że jest jeszcze sporo klientów, którzy niestety nie mieli wcześniej styczności z takimi usługami i trzeba ich bardziej przekonywać czy udzielać rad.

7.Home staging dopiero staje się popularny w naszym kraju, z jakimi trudnościami spotykasz się więc na co dzień ?

Myślę, że większość osób, która zajmuję się home stagingiem i ja również nie będę wyjątkiem chciałaby aby klienci byli bardziej otwarci na tego typu usługi.

Dziękuję za rozmowę i życzę dalszych sukcesów ! :)

Blog Ewelinyhttp://projecthomestaging.blogspot.com/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s