JAK PRZYGOTOWAĆ NIERUCHOMOŚĆ DO ZDJĘĆ ?

Dla mnie oczywistym jest, że nieruchomość, którą chcemy sprzedać lub wynająć i niezależnie od tego, czy jest to dom czy mieszkanie musi być do sesji zdjęciowej przygotowana. Co więcej, niektórzy nie myślą nawet o skorzystaniu z usług profesjonalnego fotografa, który ma odpowiedni sprzęt i wiedzę do wykonania takich fotografii. Wie na co zwrócić uwagę, co przyciągnie oko w danej nieruchomości.

Kupujemy oczami. Lubimy patrzeć na ładne przedmioty. Nieruchomości od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem osób w nie inwestujących , a tym samym konkurencja jest coraz większa. Chyba już teraz i oficjalnie można powiedzieć, że BEZ PRZYGOTOWANIA NIERUCHOMOŚCI  I WYKONANIA PROFESJONALNEJ SESJI ZDJĘCIOWEJ SIĘ NIE OBEJDZIE.

Dobrze zrobione zdjęcia nie są gwarancją, że nieruchomość drożej się sprzeda, ale na pewno przyciągnie więcej klientów i być może sprzeda się szybciej.

Jak zatem NIERUCHOMOŚĆ DO ZDJĘĆ PRZYGOTOWAĆ ?

Przede wszystkim należy zadbać , aby nieruchomość była w miarę możliwości posprzątana, wolna od rzeczy osobistych i codziennego użytku. Prywatnych zdjęć na ścianach oraz dewocjonalii. Na zdjęciach widać kurz na meblach oraz smugi na oknach i lustrach. Jeżeli na co dzień nie używacie balkonu lub tarasu, do zdjęć powinno zrobić się tam porządek, ponieważ dla kogoś może on być bardzo istotną rzeczą w całym mieszkaniu.

Proszę pamiętać, że świeże kwiaty w wazonie lub kosz pełen świeżych owoców potrafi diametralnie odmienić wnętrze, a tym samym zdjęcia w odbiorze będą bardzo pozytywnie odbierane.

Jeżeli mieszkasz w domu lub w mieszkaniu, które ma kilka pokoi,  przeznacz 1 pomieszczenie na zrzucenie wszystkich niepotrzebnych przedmiotów do tego właśnie pomieszczenia. Masz pozwolenie, żeby zagracić je po sam sufit. Nie musimy go fotografować. Jeżeli trafi się kupujący i Twoją nieruchomość będzie chciał obejrzeć, wtenczas na pewno już tam będzie posprzątane ;))

Dodatki, które ocieplają wnętrza i sprawdzą się w niemal każdym WNĘTRZU to :

| poduszki

| świece

| lampiony

| skóry ( sztuczne)

|odpowiednie obrazki

|koce / pledy / narzuty

| kwiaty w wazonie / owoce

 

JAK PRZYGOTOWAĆ POSZCZEGÓLNE POMIESZCZENIA ?

 

ŁAZIENKA

Osobiste rzeczy, takie jak pasta, szampon, środki czystości, gąbki, zużyte ręczniki, kosz na bieliznę powinny być pochowane. Do sesji przygotuj pasujące kolorystycznie ręczniki. Zadbaj o idealną czystość urządzeń sanitarnych.

KUCHNIA

Stoły oraz blaty powinny być puste i idealnie czyste. Jedynie miska lub kosz ze świeżymi owocami dodadzą kolorytu i świeżości. Schowaj wszystko to co znajduje się na i pod szafkami. Wyeksponuj ładny ekspres do kawy, czajnik lub inny sprzęt.

SYPIALNIA

Łóżko przykryj, najlepiej jednokolorową narzutą. Ułóż kilka ładnych, pasujących poduszek. Nocne szafki powinny być puste; postaw na nich świecę lub kwiat lub lampkę nocną. Wszystkie ubrania, ozdoby, fotografie oraz pamiątki powinny być schowane.

POKÓJ DZIECKA

Pokój dziecka jest zazwyczaj eksplozją kolorów i ciężko zapanować, aby był w nim idealny porządek. Ale w miarę możliwości do sesji pochowaj w kartony zabawki, żeby nie były rozrzucone na podłodze, pościel łóżeczko, schowaj fotografie.

WYJĄTKOWE DETALE

Jeżeli w Twojej nieruchomości jest coś wyjątkowego, co ją wyróżnia, to pochwal się tym, a fotograf odpowiednio to sfotografuje i zaprezentuje.

Jeśli odpowiednio przygotujesz swoją nieruchomość

oraz zaprezentujesz najciekawsze elementy

osobie odpowiedzialnej za zdjęcia

to GWARANTUJE, ŻE BARDZO DOBRY EFEKT BĘDZIE MUROWANY

13528220_631918443642833_6197365141593528186_o

Reklamy