Home staging, czy wizaż nieruchomości ?

aktualności

HOME STAGING, CZY WIZAŻ NIERUCHOMOŚCI

Rolę home stagingu docenisz, jeżeli przestaniesz używać wyrazu „home staging” , a zaczniesz używać terminu „ wizaż nieruchomości”. Wizaż, czyli poprawa, ale nie tylko :)

Czym zatem nie jest wizaż nieruchomości / home staging ?

Wizaż / home staging na pewno nie jest tym samym co architektura wnętrz. Architekt wnętrz ograniczony jest głównie zasobnością portfela swojego klienta oraz jego gustem. A ponieważ nie zawsze zasobny portfel i dobry gust idą w parze, to architekt ma ręce pełne roboty.  Nie mniej jednak założeniem pracy architekta wnętrz, jest zaspokojenie potrzeb zamawiającego za pieniądze na jakie klient może sobie pozwolić . A to czy w wyniku wykonanych prac wartość nieruchomości spadnie lub zmaleje w tym wypadku jest bez znaczenia.

A czym zatem jest wizaż nieruchomości ?

Wizażysta – w odróżnieniu od architekta- ma za zadanie, tak przearanżować nieruchomość, aby spodobała się ona jak największej liczbie potencjalnych klientów. Kolejnym ograniczeniem wizażysty są finanse, ale niestety inaczej rozumiane niż w przypadku architekta wnętrz.  W przypadku wizażu nieruchomości jego finansową barierą nie jest portfel zleceniodawcy , ale wartość korzyści z szybszej lub droższej sprzedaży lub wynajmu nieruchomości. Wniosek jest , więc taki, że wizaż przeprowadzony musi być tani. I podczas, gdy architekt wnętrz może przestawiać ściany, wymieniać podłogi, przeprowadzać całkowite remonty łazienek  i pokoi, to wizażyście pozostaje np. mycie, malowanie, odkurzanie, przestawienie mebli, wprowadzanie i usuwanie dodatków i tym podobne działania.

Głównym zadaniem home stagera jest zatem, przeprowadzanie zmian z tego co już jest. A jeżeli chcemy bardziej podkręcić charakter nieruchomości, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kupić ciekawą dekoracje lub mebel, którą w zależności od decyzji możemy w mieszkaniu zostawić ( czyli wliczyć w koszty sprzedaży mieszkania) lub zabrać.

Nie polecam zabierania dekoracji w przypadku mieszkań wynajmowanych. Klienci wolą zastać nieruchomość taką jaką faktycznie zarezerwowali. A jeżeli mają państwo obawy, że mogą je zniszczyć, koniecznie trzeba zaznaczać, że za zniszczone lub skradzione mienie będzie kara finansowa. To chyba zawsze działa najlepiej.

ARCHITEKT WNĘTRZ

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s