JAK TO JEST ZROBIONE ? #1.

aktualności

Jak to jest zrobione. Jest to nazwa cyklu postów o moich zdjęciach, które wykonywałam w różnych miejscach o każdej porze roku. Będę tu opisywała w jakich okolicznościach zdjęcie zostało zrobione,  jaką metodą , co bym poprawiła ( bo zdjęcia będą również sprzed dwóch lat, kiedy to dopiero sama uczyłam się fotografii wnętrz, więc Ci którzy dopiero zaczynają na pewno czegoś się tu nauczą) :)

Bez zbędnego rozpisywania się omówię pierwszą moją sesję zrobioną dla biura nieruchomości starnawska.pl NIERUCHOMOŚCI

Ta sesja zdjęciowa została zrobiona w 2015 roku. Świeżo po skończonym kursie z home stagingu. Moje zerowe doświadczenie w robieniu zdjęć wnętrzom, połączone z odwagą i nieskrępowaną śmiałością chyba wywróżyły mi sukces :) Wiecie, trochę udawałam , że się znam na tym. Nie miałam wtedy szerokokątnego obiektywu 10 mm jaki mam dzisiaj tylko standardowy , dołączony do mojego pentaxa kr 18-55 mm. Co prawda miałam i mam oko do robienia tego typu zdjęć, ale wtedy nie przejmowałam się niczym. Po prostu czułam już pasję, czułam, że musi się udać. Tę sesję obrabiałam w darmowym gimpie, ale brakowało mi w nim możliwości „składania” zdjęć w jedno. Gimp zapewniał mi wtedy podstawową obróbkę, a o bracketingu nie miała jeszcze pojęcia przez co najmniej rok :)

Zawsze podobały mi się kolaże, które stosowałam od lat. Na kursie, dowiedziałam się, że jest to takie fajne i przydatne, szczególnie podczas robienia zdjęć wnętrzom. Szybko zaniechałam robienia kolaży, ponieważ do tego potrzeba osobnego obiektywu( który teraz już mam) , ale chodzi o brak czasu podczas sesji. Wiecie, każdemu się spieszy..

Omawiając te zdjęcia z perspektywy czasu widzę, że stosowałam za duży kontrast. Zdjęcia miejscami sprawiają wrażenie przybrudzonych. W łazience jest nieprawidłowy balans bieli, jest zbyt zielono ( można to usunąć poprzez przesunięcie suwaka tinty w stronę różowego koloru). Ale już wtedy stosowałam dobrą wysokość podczas robienia zdjęć, która powinna wynosić około 1,50 m.

A tak prezentuje się moja pierwsza sesji zdjęciowa mieszkania na sprzedaż w Gdyni ( mieszkanie jest nadal na sprzedaż, może zdjęcia trzeba poprawić ?? :)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s