JAK TO JEST ZROBIONE ? #2

aktualności

Te zdjęcia również zostały wykonane w 2015 roku. No jak widać, jednak robienie zdjęć idzie mi znacznie lepiej :) Nie wszyscy chyba widzą, że jestem samoukiem. Wiedzę zdobywałam z internetu, na podstawie prób i błędów podczas wykonywania swoich sesji o czym będziecie mogli się przekonać :)

Trochę spraw technicznych dotyczących samego zdjęcia.

ISO – 200

czas 1/20 sek

ogniskowa 10 mm

Cała sesja została wykonana na podstawie wykonania 1 zdjęcia.

Jeżeli chodzi o ISO, od niedawna stosuję większe, bo 640, Wiem , wiem. Ziarno, szumy i te sprawy, ale wierzcie mi,  ISO 640 na potrzeby zdjęć nie do gazety są niepotrzebne.

Jeżeli nie wiecie co to jest ISO, sprawdźcie proszę w google.

Czas 1/20 ? Dlaczego ? Nie wiem, wtedy tak wyszło :)  Nie dziwię się, że przy tak małym iso jak 200 i czasie 1/20 zdjęcia wyszły mi szaro-bure, zdjęcie powinno dłużej się naświetlać. Na zdjęciach widać zażółcenia, ewidentnie źle dobrany balans bieli, a już w szczególności w łazience.

Pamiętacie jak kilka postów temu podrzucałam filmiki, dzięki którym nauczyłam się lepiej robić zdjęcia ? TUTAJ W jednym z nich jest świetnie pokazane jak z żółtego zdjęcia zrobić śnieżna biel :) I tym samym sposobem, gdy macie żółte ściany , wybierzcie pipetę w swoim programie graficznym, kliknijcie na białe tło i voila ! Białe ściany. biała umywalka,a białe wszystko :) Ta wiedza przyda się szczególnie, gdy mamy modę na białe wnętrza :)

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s