Zwiedzanie Białegostoku

W zeszłym tygodniu zwiedziliśmy Białystok. Byłam tam pierwszy raz. Pojechałam z moim A. trochę na przyczepkę, ale chyba bardziej jako osoba towarzysząca :) W końcu komu chciałoby się jechać prawie 400 kim samemu.. A. pojechał na inwentaryzację lokalu. Pojechaliśmy w piątek o 6.30, około 12 byliśmy na miejscu. Pogoda tego dnia była przepiękna. Miasto mnie zachwyciło, chociaż na szybko zwiedziliśmy tylko centrum. Podejrzewam, że jeśli byłoby szaro buro i ponuro już tak ładnie by nie było i Białystok wcale taki ładny by mi się nie wydawał, ale chyba w każdym mieście tak bym miała :) Aleee jako że to już wiosna, wszędzie jest zielono, ptaszki ćwierkają, widziałam wiewiórkę to było pięknie :)

Po zajechaniu do Białegostoku, pojechaliśmy na obiad. Padło na pizzerie Rukola na ul. Sienkiewicza. Potem miałam 3 h wolnego, bo A. poszedł na inwentaryzację, a ja poszłam w kierunku hotelu Aristo. Przyznam , że hotel zrobił na mnie dobre wrażenie, chociaż wiadomo, widziało się i było w lepszych .

Aristo_Bialystok_Fotografia Wnętrz_Malwina_Nogaj (1)Aristo_Bialystok_Fotografia Wnętrz_Malwina_Nogaj (3)Aristo_Bialystok_Fotografia Wnętrz_Malwina_Nogaj (2)

Po 3 h, A. dotarł do hotelu i wyszliśmy razem na spacer. Tuż obok hotelu jest Pałac Branickich w , którym mieści się obecnie Uniwersytet Medyczny. Nie weszliśmy do środka , a podobno można.

_IGP8594_IGP8595_IGP8598

IMG_20170408_112239

Następnie zwiedziliśmy miejskie zoo :)

Po zwiedzaniu udaliśmy się na spacer po centrum, ja zjadłam kurpiowską babę ziemniaczaną, a A. orkiszowe pierogi. Były pyszne. Próbowałam :p Trafiliśmy na drogę krzyżową, cała główna ulica była nie do przejścia, więc ewakuowaliśmy się i poszliśmy do hotelu na okrętkę :) Następnego dnia, chcieliśmy zajść do Cepeli po matrioszki, ale po drodze zauważyliśmy kiermasz wielkanocny :) Oczy Nam się zapaliły :) A. kupił palmę i malowane jajka, a ja dwa wiklinowe kosze ogrodowe, do których mam zamiar włożyć kwiaty, które właśnie hoduję na parapecie :) jeszcze nie wiem czy będą to mieczyki czy goździki ..

IMG_20170408_111037

Po tych udanych zakupach, poszliśmy do  do auta i kierowaliśmy się w stronę Gdańska. Wracając korzystaliśmy z aplikacji „Polska Niezwykła” i szukaliśmy po drodze ciekawych miejsc do zwiedzenia :) I tak zajechaliśmy jeszcze do Nowogrodu, przejść się po Skansenie Kurpiowskim :)

_IGP8684_IGP8687_IGP8694_IGP8699_IGP8702

BIAŁYSTOK ? WRÓCĘ TAM NA PEWNO :)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s