ŻYCIE NA MAKSA, A RELACJE MIĘDZYLUDZKIE

stress-2051408_960_720Miewam ciężkie dni, choć jestem optymistką i cieszę się pełnią życia. Cieszy mnie, że komuś się powodzi, bo to znaczy, że ma zmysł do biznesu i nie jest leniem. Cieszę się, że ktoś się cieszy, że ma szczęście, że mu się w życiu wiedzie, udaje i nie ważne jaką drogę przeszedł, bo nawet jak kradnie to też znaczy, że ma „jaja” , jest odważny by ryzykować i łeb do dużych interesów, którego ja nie mam. Ale nie zazdroszczę im tego wszystkiego, nawet jeśli myślisz sobie teraz , że jednak tak jest.

Stan posiadania, to stan umysłu. I co teraz myślisz ? Myślisz „pieniądze” ? Posiadasz dużo pieniędzy, więc jesteś super. Jesteś super tu i teraz, bo kasa to rzecz nabyta, raz ją masz raz jej nie masz. A czy wiesz, że ważniejsze od pieniędzy są relacje ludzkie ? Bo jeśli, w życiu, dotknie Cię tragedia, co prawda nadal masz zdolność do zarabiania pieniędzy i wiesz jak ją zarobić, to w naprawdę ciężkich chwilach ważniejsi są ludzie, którzy znów Ci pomogą. A o tym wielu zapomina ..

W swoim otoczeniu mam kilkanaście(!!) znajomych, którzy mają ( lub mieli) dużo pieniędzy, a mało prawdziwych znajomych, bo wiecie, że prawdziwych przyjaciół, nie poznaje się w biedzie, ale to jak znoszą Wasze sukcesy.

Pewnie słyszeliście termin „zżera kogoś zazdrość” , ja traktuję go trochę dosłownie. Jeżeli coś mnie zżera, to znaczy, że mnie niszczy, niszczy moje zdrowie, moją psychikę. Fajnie zatem, że każdemu z nas, szczęście kojarzy się z czymś innym i każdy z nas do tego szczęścia dąży, ale biorąc pod uwagę maksymalne dążenie tylko do zarabiania pieniędzy, kupowanie sobie najszybszych samochodów, mieszkań, domów ( nierzadko na kredyt mimo, że mamy kasę, bo jeśli mamy jej dużo, zawsze chcemy jeszcze więcej ), markowych ubrań, a zapominamy o relacjach ludzkich (w ogóle) , już nie mówię o znajomych lub przyjaciołach, którzy kiedyś nimi byli, a dziś już nie.

Znam, też ludzi, którzy mają pieniądze, widać to, ale się z tym nie obnoszą, są mili, sympatyczni, mają szacunek do drugiego człowieka, a co więcej pomagają też innym i takich ludzi własnie cenię :)

WY TEŻ ZNACIE TAKICH LUDZI ?

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s