POTRZEBUJESZ HOME STAGERA CZY PROJEKTANTA WNĘTRZ ?

aktualności

To pytanie ostatnio zaczęłam zadawać sobie sama w imieniu własnych klientów. Nie wiem, czy to się bierze z niewiedzy kto jest kto, czy po prostu z oszczędności i takiego troszkę cwaniakowania.

Ale z miłą chęcią wyjaśnię dziś who is who.

Kim jest PROJEKTANT WNĘTRZ wie chyba każdy. Kupujesz nieruchomość. Chcesz ją wynająć lub sprzedać, a przy tym masz dużooo pieniędzy, bo projektant tani nie jest.  Projektanci wyceniają swoją pracę od 1 m2. Ceny są rożne , a ceny zaczynają się już od 80 zł ( myślę, że sa to najczęściej początkujący projektanci). Projektant w swojej pracy ograniczony jest zasobnością Twojego portfela i Twoim gustem, a jako że bogactwo i gust klienta nie zawsze idą w parze, praca architekta może być wyczerpująca , a jej efekty często zależne od umiejętności „delikatnej perswazji”. Projektant uważnie wysłucha co Ci się podoba, a co nie, jakie masz oczekiwania. Często też jeżdżą oni z Tobą na zakupy i doradzają co kupić, ale też mają dojście do swoich dostawców materiałów i mogą zaproponować Tobie naprawdę coś ekstra ! Nie mniej jednak podstawowe znaczenie ma fakt, że celem takiej usługi jest zaspokojenie potrzeb zamawiającego za pieniądze, na jakie klient może sobie pozwolić. A to, czy w wyniku wykonywanych prac wartość nieruchomości wzrośnie lub spadnie w tym przypadku jest  zupełnie obojętne, ponieważ nie raz spotkałam się z osobami sprzedającymi nieruchomości, którzy do zaaranżowania swoich nieruchomości brali projektantów, którzy pod gust klienta urządzali lokal, a teraz nie mogą znaleźć kupca, ponieważ mało kto ma taki gust jak ów klient, a ów klient z ceny zejść nie chce, bo przecież jego mieszkanie jest zaprojektowane przez projektanta, więc jest najładniejsze –  ot to.

Natomiast HOME STAGER, w odróżnieniu od architekta, nie może kierować się gustem zleceniodawcy, gdyż jego zadaniem jest takie przerobienie nieruchomości , aby mogła spodobać się JAK NAJWIĘKSZEJ ilości grupie odbiorców. A taka statystyczna nieruchomość jej właścicielom może wydać się przebrzydła. Ale to nie szkodzi. Drugim ograniczeniem wizażysty są pieniądze, ale rozumiane inaczej niż w przypadku architektury wnętrz. W przypadku stylizacji nieruchomości jego finansową barierą nie są finanse zleceniodawcy, ale wartość korzyści z lepszej ( szybszej / droższej) sprzedaży lub wynajęcia. Co zazwyczaj prowadzi do wniosku, że stylizacja musi być prowadzona tanio. I podczas , gdy architekt wnętrz może projektować przestawianie ścian, wymianę podłóg, całkowite remonty łazienek itp. to styliście POZOSTAJE mycie, malowanie, przestawianie mebli, wprowadzanie i usuwanie dodatków i tym podobne działania. Dlatego praca STYLISTY jest TAŃSZA od pracy PROJEKTATNTA WNĘTRZ, ponieważ nie musi on wysłuchiwać elaboratów klienta na temat jego gustu, co mu się podoba a co nie, nie  musi tracić czasu na wyszukiwanie super ekstra kafli do twojej odjechanej łazienki, a przede wszystkim nie musi robić projektów i co chwila go zmieniać – cały czas za te same pieniądze.

Na pewno stylista powinien sprawnie poruszać się w tematyce aktualnych trendów, lekko je modyfikować ( żeby nie wszystko było takie samo) , potrafić wymyślić coś z niczego, stylista pracuje na tym co jest, a jak czegoś jest za dużo to usuwa.

Mam nadzieję, że pomogłam w wyborze usługi :)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s