JAK TO JEST ZROBIONE ?

Dziś pokażę Wam kilka zdjęć zrobionych lampą błyskową. Niewątpliwą jej zaletą jest to, że pięknie potrafi rozjaśnić zdjęcie, kolory są soczyste, nasycone, nie powoduje przepaleń w oknach, dzięki temu widać to co jest za okiem ( jeśli jest ładny, to warto go pokazać).

Lampy błyskowe mają tryb manualny , a niektóre nawet tryb TTL ( niedługo wyjaśnię czym jest TTL i pokażę przykłady zdjęć zrobionych w tym trybie).

IMGP7922IMGP7923

Poniższe zdjęcia robione były w trybie manualnym, a to znaczy, że sama ustawiłam moc błysku. Dla wnętrz, w których królują białe ściany, białe meble i kolorowe dodatki, lubię podkręcić moc błysku lampy, wtedy jak widzicie kolory są bardzo soczyste.

1 (6)

plk Dabka (11)1 (28)1 (23)1 (13)1 (4)Gdańsk Pilotów (30)Gdańsk Pilotów (56)

Zdjęcia przy użyciu lampy błyskowej nie wymagają zaawansowanej obróbki i to jest ogromny plus. Zazwyczaj  wystarczy rozjaśnić cienie ( ponieważ lampa nie zawsze równomiernie wszystko doświetli) , wyostrzenie i podkręcić vibrance. Koniecznie trzeba je wyprostować, czasem wykadrować, poprawić dystorsję, czyli beczkę jaka robi się na bokach zdjęcia.

IMGP7920

Ta kuchnia, którą widzicie powyżej była bardzo ciemna, użycie lampy zdecydowanie pomogło.

Zanim kupicie lampę błyskową, uzbrójcie się w cierpliwość, bo mam dla Was inne metody robienia zdjęć. Z czasem tak jak ja będziecie wiedzieć, które wnętrz zrobić z lampą, a które bez.

W następnym poście, zdjęcie zrobione…bez lampy błyskowej, czyli metoda bracketingu lub jak kto woli HDR :) 

Home staging i Fotografia Wnętrz Malwina Nogaj (18)

POWODZENIA !

ps. Zachęcam do zadawania pytań :))