JAK TO JEST ZROBIONE ?

aktualności

Home staging i Fotografia Wnętrz Malwina Nogaj (6)Nie ma nic gorszego, jak wpaść na sesję do pięknego mieszkania i strzelać z aparatu jak na oślep, a już na pewno nie z lampą błyskową. Są fotografowie, którzy mają swój styl w fotografowaniu. Niektórzy robią tylko z lampą, a niektórzy na długim czasie naświetlania, a jeszcze inni metodą bracketingu. Po trzech latach fotografowania, wiem, że każde wnętrze zasługuje na inną metodę. I dziś pokażę Wam, piękne mieszkanie Blue Boat Apartament w Sopocie  zaprojektowane przez projektantkę Panią Karinę Zarucką.

Blue Boat Apartament to przepiękna kawalerka w stylu elegancki marynistyczny ( jeśli coś takiego istnieje). Od wejścia wita Nas ogromne łóżko, które zaścielone jest narzutą o głębokim, granatowym kolorze ze wytłaczaną beżową nitką ( to jest ważne akurat, ponieważ tak trzeba zrobić zdjęcie, żeby pokazać tę fakturę na zdjęciu). W mieszkaniu jest niezbyt mocne oświetlenie, raczej subtelne. Klienci często martwią się, że jest za ciemno, ale dobry fotograf wie jak sobie i z takim problemem poradzić. Ja poradziłam sobie tak, że zrobiłam zdjęcia metodą bracketingu. W moim aparacie jest taka funkcja, czyli wg. internetu : funkcja współczesnych aparatów fotograficznych polegająca na automatycznej ekspozycji kilku sąsiednich klatek filmu z lekko zmienionymi parametrami.

Niestety nie pokażę Wam poszczególnych klatek z tej sesji, ponieważ dawno je już wykasowałam, a ta sesja była ostatnią jaką bracketingiem robiłam, więc nowych przykładów nie posiadam :( Ale obiecuję, że jak tylko trafi mi się kolejne tak ładne mieszkanie to na pewno zdjęcia na post zachowam :))

IMG_4664

Ekspozycję dla tej sesji ustawiłam na -2 ; 0 ; + 2. 

Przykładowe zdjęcia z internetu o różnym zakresie ekspozycji:

faf9f6b6d4fd6706f2d940c299d18b2c

Jak widzicie ostatnie zdjęcie jest sumą trzech powyższych o rożnym stopniu naświetlenia, czyli -1 ; 0 ; +1

Następnie te trzy zdjęcia trzeba na siebie nałożyć, a zrobi to za Was program, który posiada opcję łączenia zdjęć. Ja pracuję w Lightroomie, ( mój to wersja 6, ale na początku mojej pracy pracowałam w Machinery HDR Effect i byłam z niego bardzo zadowolona o ile nie przesadzi się z suwakami ) i jest w nim opcja składania.

Bez tytułu

CIEKAWOSTKA

Ten kąt był dość ciemny ( Pani Karina była w trakcie zakupu oświetlenia dla tego miejsca). Ale dla mnie był niezwykle interesujący i nie mogłam go pominąć, wręcz musiałam z tego miejsca zrobić zdjęcie. Wymyśliłam, żeby to miejsce doświetlić lampą nocną, którą trzymała właścicielka. Pamiętajcie zatem, że fotografia to też wyzwania  :)

Home staging i Fotografia Wnętrz Malwina Nogaj (18)

MAM NADZIEJĘ, ŻE POMOGŁAM

ZACHĘCAM DO ZADAWANIA PYTAŃ I KOMENTOWANIA :)

 

Jedna uwaga do wpisu “JAK TO JEST ZROBIONE ?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s