JAK SPRAWNIE ZROBIĆ HOME STAGING ?

aktualności

Gdańsk Stogi (12)Czasem mam wrażenie, że HOME STAGING to dla niektórych tajemna wiedza trzymana w kufrach, a niektórzy mają problem z jej wymówieniem :) Spotykam się myśleniem, żeby nazwę uprościć, zmienić na polskie realia. Wbrew pozorom to nie jest takie łatwe, ponieważ sama nazwa i  ideologia home stagingu przywędrowała do nas zza oceanu, jest to nazwa powszechnie znana w każdym kraju, telewizja też promuje home staging, a nie wizażystę wnętrz, więc pozostaje nam home staging zaakceptować i nauczyć się go wymawiać :)

Ale do rzeczy.

Wg. mnie w większości polskich domach, żeby zrobić HOME STAGING zazwyczaj wystarczy posprzątać i wywalić nadmiar niepotrzebnych rzeczy.

Dziękuję. Koniec wpisu .

:)

Trochę żartuję, ale jest w tym ziarno prawdy. Już minęły czasy kiedy przyszły nabywca ma sobie WYOBRAZIĆ swoje przyszłe cztery kąty. Chyba już wszyscy wiemy, że wczesny PRL też sam się nie wynajmie, a na nabywcę możemy czekać długo i szczęśliwie. Co innego ma się sprawa ze sprzedażą, ponieważ są osoby, które szukają mieszkań typowo do remontu, ale o takich dziś nie piszę :)

Dziś chcę Wam podpowiedzieć jak sprawnie przygotować home staging w mieszkaniu, które chcemy sprzedać, a w którym mieszkamy ( takich jest najwięcej).

Wg. wikipeii HOME STAGING polega na przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży bądź do wynajmu. Celem takiego przygotowania jest zainteresowanie jak największej liczby oglądających nieruchomość, a przez to przyspieszenie sprzedaży lub wynajmu za możliwie najwyższą cenę. Techniki home stagingu opierają się na marketingu. Ich zastosowanie zmienia charakter nieruchomości z „do mieszkania” na „do sprzedania”. Nieruchomość przygotowana do sprzedaży (wynajmu) staje się produktem atrakcyjnym dla nabywców.

Jeżeli sprzedajemy mieszkanie, w którym na co dzień mieszkamy, to wiadomo, że nie przygotujemy go w taki sam sposób jak mieszkania na wynajem, w którym aktualnie nikt nie przebywa. A rzadko też się zdarza, że sprzedajemy mieszkanie i od razu mamy drugie. Zazwyczaj po sprzedaży stać nas na zakup innego. A zatem jak z tym sobie poradzić ?

Znając cel home stagingu, o ile to możliwe :

  1. Większość rzeczy możemy wynieść na korytarz np. rowerek stacjonarny, kartony,większość dziecięcych zabawek itp.
  2. Jeśli mamy więcej niż 2 pokoje i naprawdę bardzo dużo rzeczy, ten trzeci pokój możemy przeznaczyć na składzik, do niego znosimy wszystkie rzeczy, które do sesji zdjęciowej muszą być pochowane, TUTAJ znajdziesz informację jakie to są rzeczy.
  3. Wbrew pozorom niektóre rzeczy można wyeksponować w ładnych pudełkach.
  4. Jeśli Twoje mieszkanie ma balkon, to absolutnie niczego więcej tam już nie wynoś. Dla Ciebie może on nie mieć żadnego znaczenia, dla nabywcy jego istnienie może być bardzo ważne.
  5. Może nadmiar książek oddasz do pobliskiej biblioteki ?
  6. A niepotrzebne ubrania i inne przedmioty potrzebującym?
  7. Sprzedajesz mieszkanie, czy naprawdę potrzebujesz tej starej zniszczonej kanapy ? Kupujesz nowe mieszkanie, chyba nie weźmiesz jej ze sobą, może wyrzucisz ją już dziś ? ( i będziesz spał na dmuchanym materacu :)

I pamiętaj, o ile nie możesz mieć wpływu ani na lokalizację, ani na wygląd bloku to na swoje mieszkanie już tak :) Tylko od Ciebie, twoich chęci i zaangażowania zależny jak szybko znajdziesz kupca :)

POWODZENIA !

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s