RZECZ O SPÓŹNIALSTWIE

aktualności

1338-diy-zegar----niewazne-i-tak-sie-spoMoże myślicie ” O nie ! Ona znów pisze jakieś głupoty” , ” co mnie to obchodzi” lub ” i tak nadal będę to robić ” . Ale dla mnie jest to sprawa bardzo ważna i dziś o spóźnialstwie mam ochotę sobie popisać.

Dlaczego punktualność jest dla mnie ważna ? Pewnie dlatego, że sama zostałam tak wychowana. Co więcej tylko i wyłącznie przez ojca, który sam w tym temacie świeci przykładem. Do liceum i na studia miałam daleko. Musiałam dojeżdżać do Gdańska. Najpierw PKS, potem tramwajem do liceum, a w kolejnych latach na studia do Gdyni jeszcze SKM. Zazwyczaj to ja byłam jedną z pierwszych osób oczekujących na zajęciach, no i nie lubiłam tych wszystkich spojrzeń na siebie jak wchodzę do klasy ( dziś chyba większość lubi być w centrum uwagi, a spóźniastwo jest w modzie) . Słuchajcie, wiem, że życie jest życiem, korki na drogach, za długo czesałaś włosy, za długo się malowałaś, goliłeś, albo po prostu wcześniejsze spotkanie Tobie się przedłużyło, ale żyjemy w czasach cyfrowych, więc komórki są po to, żeby przedzwonić lub napisać, że się spóźnimy. To po 1. Po 2. gdy jedziesz w trasę, na spotkanie polecam mój sprawdzony sposób na jeżdżenie po mieście na nawigacji. Tak, nawet po swoim mieście, które znacie jak własną kieszeń. Nawigacja pokaże Wam aktualny stan korków na drogach, przewidywany czas dojazdu, a nawet alternatywne, szybsze drogi. Polecam też aplikację whatsApp, która ma opcje „udostępnienie aktualnej trasy” Waszej jazdy ( osoba z którą jesteście umówieni też powinna mieć tę aplikację, żeby lokalizacja działała). Cenię swój czas ponieważ, nie mieszkam w Trójmieście. Dojazd na sesję np. do Gdyni to dla mnie 50 km i około 40 minut drogi w jedną stronę.

Kolejną rzeczą, która przeszkadza mi w mojej pracy, to złe oszacowanie swoich możliwości i zakładanie najbardziej optymistycznych wariantów zakończenia prac remontowych / budowlanych / dekoratorskich. Praca budowlana to gra zespołowa i niestety nie tylko od Was zależy zakończenie tych prac, bo po drodze Pan Józek może zachorować i w ogóle nie przyjdzie do pracy, Pani Lidka nie posprzątała pokoi, nie umyła okien na czas no i sesji zrobić też nie można, a Pani fotograf zaraz wychodzi z domu. W dniu sesji z Wami, ma ustawione kolejne sesje, albo co gorsza, klient chciał termin, który Wy mi odmówiliście i nie mam ani jednej ani drugiej.

Sami pracujecie z klientami i wiem też, że to oni w ostatniej chwili potrafią odwołać spotkanie z Wami, bo się rozmyślą, bo rozwód, bo się ktoś ze sobą nie dogadał… ja to naprawdę wszystko rozumiem. Zmierzam do tego, żeby bardziej egzekwować czas jaki poświęcamy drugiej osobie. Tłumaczmy ludziom, że jedziemy do nich z daleka, że tylko dla nich, że naprawdę muszą być gotowi na spotkanie z Nami. Przecież nie mieszkamy pod ich blokiem i nie czekamy, aż oni będą gotowi nas przyjąć. Będziemy się i swój czas szanować, który nie jest nam dany raz na zawsze ?

Potwierdzajcie spotkania z klientami, dopytujcie czy na pewno są gotowi na Waszą wizytę, tłumaczcie, że dane spotkanie jest dla Was ważne, a odwołanie spotkania w ostatniej chwili wiąże się np. z dłuższym oczekiwaniem na kolejny termin.

Umówić się ze mną można praktycznie z dnia na dzień. Czas oczekiwania na zdjęcia to max. 1 dzień.

Co was powstrzymuje przed tym, żeby zamówić sesję nawet na ostatnią chwilę ?

 

2 uwagi do wpisu “RZECZ O SPÓŹNIALSTWIE

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s