POLSKI THERMOMIX ZA 900 ZŁ

AKTUALIZACJA WPISU 12.08.2019

Ten wpis, mimo, że typowo wnętrzarski nie jest, cieszy się na moim blogu największym powodzeniem :) Ale w porównaniu do innej podobnej maszyny, nie dziwi mnie że szukacie opinii na jego temat. W końcu to polski produkt :) Po 1 roku i 2 miesiącach użytkowania nadal jestem z niego bardzo zadowolona. Używam go niemalże codziennie np. do porannej jaglanki, owsianki, przygotowania masła orzechowego, majonezu, zup kremów, ciasta na chleb/bułki, koktajle, dżemy, sosy z papryki, pomidorów itp. Najczęściej korzystam z ostrza oraz motylka. Bardzo rzadko z funkcji parowania, więc nie wypowiem się.

Zauważyłam, że przy wysokiej temperaturze np. 120 st. dno lekko przypala się, ale może to dlatego, że jest za mało oliwy ? Dwa razy włożyłam za dużo składników na ciasto i ostrze stanęło w miejscu i nie chciało ruszyć. Ciasto wyjęłam, odczekałam aż maszyna ostygnie i na następny dzień zrobiłam w niej jaglankę. Po 1 roku zauważyłam, że pokrywa po bokach nie zasysa się idealnie z garnkiem, ale nic nie wycieka. Raz zdarzyło się, że nie dokręciłam ostrza od dna garnka i koktajl wyciekł, ale ta maszyna ma od dołu „odpływ” , więc co nieco zdążyło wylecieć. Maszyna po tym zdarzeniu działa i wcześniej też nic się jej nie stało.

Maszyna wykorzystywana jest do przygotowania posiłków dla dwóch osób i w 100% to wystarcza.


Wnętrza to nie tylko dekoracje i stylizacje, ale też wyposażenie.

I dziś o wyposażeniu kuchni w sprzęt kuchenny właśnie :)

Nie, nie jestem ambasadorką, ani domokrążcą sprzedającym ów sprzęt, po prostu chciałam Wam pokazać, pochwalić się czy też uświadomić, że tak jak Niemcy mają swojego Thermomixa, sprzedawanego w Polsce za bodajże 5000, tak my Polacy mamy odpowiednik w/w sprzętu marki Eldom ( polskiej marki od 20 lat na rynku),  Perfect Mix MFC2000. Kilka razy zdarzyło mi się być na pokazach Thermomixa, ale cena 5 tys. , była dla mnie nie do zaakceptowania. Nawet na raty. Ja z tych oszczędnych i realnie myślących :) Dlaczego kupiłam ten sprzęt? Po 10 latach zepsuł mi się silnik ( po raz drugi zresztą) w robocie wielofunkcyjnym Zelmera. Pomyślałam, że to znak :) Zaczęłam zastanawiać się czego potrzebuję najbardziej. Najmniej robota do kręcenia ciast, a najbardziej blendera do koktajli. I wtedy mnie olśniło, żeby poszukać zamienników do Thermomixa. Znalazłam ! Po przeczytaniu opinii i artykułów, stwierdzających, że oba sprzęty mają identyczną moc, super ostry nóż, nakładkę do gotowania na parze, motylek do ubijania piany i masła – pomyślałam biorę ! To czego nie ma MFC 2000 od Thermomixa to wbudowana waga, ale producent sprzedaje ją jako osobne urządzenie w pakiecie do maszyny. Ja jestem w nim zakochana od pierwszego użycia :) Aha, co najważniejsze – kosztuje 5 x mniej niż oryginał. Ja kupiłam go na OLEOLE.PL za 912 zł.  Do maszyny dołączona jest książeczka z około 60 przepisami. Dodatkowo po okazaniu dowodu zakupu i wysłaniu go na meila do producenta , otrzymacie dodatkowego e-booka z fit inspiracjami. Oczywiście w zestawieniu z Thermomixem, Eldom wypadnie również gorzej jeżeli chodzi o liczbę przepisów, które możemy znaleźć w sieci, a także liczbę wydanych książek z przepisami. Niemniej jednak, nikt nie zabroni nam wykonać przepisów dla Thermomixa w urządzeniu Eldom. Myślę, że z powodzeniem, każdy przepis uda się zrealizować.

ARTYKUŁ O MFC 2000 PERFECT MIAX marki ELDOM –> https://wartomiec.pl/urzadzenia-do-gotowania/multicookery/eldom2/wielofunkcyjne-urzadzenie-kuchenne-eldom-mfc2000-perfect-mix.html

CZY KTOŚ MA TEN SAM SPRZĘT I JEST ZADOWOLONY LUB NIE ? :)

thumb_5680_image_col9IMG_20180608_171114