PIERWSZA SESJA NOWYM APARATEM

Możecie się ze mnie śmiać, ale ja nadal nie mogę wyjść z zachwytu nad tym co wyprawia mój nowy aparat pentax 70 :) Tak wiem, są aparaty lepsze, droższe i z większą matrycą, ale ja zawsze mówię ” zależy z czym / kim się porównujesz” , a ja porównuję mój nowy pentax k70 z moim starym 7 letnim pentax kr. W elektronice, to gigantyczna przepaść, a między tymi aparatami była różnica 400 zł, a jakość jest kolosalna ! Powiem Wam szczerze, że zanim zdecydowałam się na zakup tego aparatu długo biłam się z myślami w co chcę zainwestować, bo co prawda wiedziałam, że mój stary kr niedługo może się sypnąć, a poza tym pracując codziennie z aparatem w zapasie trzeba mieć dwa, ale ja cały czas powtarzałam, że w cały sprzęt zainwestowałam sama, beż żadnych dotacji unijnych / kredytów itp., dlatego na kolejny aparat musiałam po prostu zarobić ( mimo, że kosztował tylko 2500 zł i mogłam zainwestować w nowszy aparat wcześniej, ale inwestowałam z kolei w dekoracje do mojej wypożyczalni, a w między czasie trzeba opłacić inne koszty no i tak w kółko :) Ale do meritum. Przez 3 lata robiąc same zdjęcia wnętrz, zachciało mi się aparatu pełnoklatkowego do robienia portretów ( czyli zdjęć, które z założenia będą drukowane w dużych rozmiarach, a na słabą jakość takich zdjęć nie chciałam sobie pozwolić) i tak kupiłam nikona d610, którego (z góry założyłam), nie będę wykorzystywała do robienia zdjęć wnętrzom, dlaczego ? Z ekonomicznego powodu. Robiąc zdjęcia drogim sprzętem ( aparat 6000 zł + obiektyw za około 5000 zł), musiałabym podnieść stawki za wszystkie sesje, a robiąc tańszym te ceny są na stałym i w miarę stabilnym poziomie. Przez ten czas zgromadziłam dodatkowe baterie, lampy i obiektywy pod pentaxa, więc nie chciałam wymieniać całego sprzętu na inny, którego nie znam. Dziś wiem, że dobrze zrobiłam, bo mogę oferować jakość zdjęć porównywalną do zdjęć z pełnej klatki :)

Teraz wykonywanie każdej sesji będzie dla mnie największą przyjemnością :)

Poniższa sesja została wykonana na zlecenie premium Apartments. Jest to mieszkanie na sprzedaż mieszczące się w Gdańsku w pobliżu starego miasta ( o szczegóły proszę pytać PREMIUM APARTMENTS

Mieszkanie poddane stylizacji wykonała sama Pani właścicielka, a mnie pozostała najprzyjemniejsza część, czyli zrobienie zdjęć .

Zdjęcia wykonane :

aparatem pentax k 70 / obiektywem samyang 10 mm / przy użyciu lampy błyskowej w trybie ttl / w trybie M/ przesłona 8/ ISO 200 / bez statywu :)

Fotografia Wnętrz Malwina Nogaj (1)Fotografia Wnętrz Malwina Nogaj (2)Fotografia Wnętrz Malwina Nogaj (3)Fotografia Wnętrz Malwina Nogaj (5)Fotografia Wnętrz Malwina Nogaj (6)Fotografia Wnętrz Malwina Nogaj (7)Fotografia Wnętrz Malwina Nogaj (8)Fotografia Wnętrz Malwina Nogaj (9)Fotografia Wnętrz Malwina Nogaj (10)Fotografia Wnętrz Malwina Nogaj (11)Fotografia Wnętrz Malwina Nogaj (12)