CZAS TO PIENIĄDZ

aktualności

Cieszę się niezmiernie, że coraz więcej osób świadomych jest wprowadzenia koniecznych zmian w celu przygotowania nieruchomości na sprzedaż, wynajem lub po prostu w celu odświeżenia oferty firmy / biura . Jeszcze kilka lat temu większość ( w tym ja ) była bardzo zdziwiona tym, że w nieruchomości coś trzeba zrobić żeby ją sprzedać. Niestety, ale jest jeszcze bardzo duże grono osób, które twierdzi, że sprzątać ani inwestować nie będzie, ponieważ przyszły właściciel i tak zrobi jak będzie chciał. Po części z tym się zgodzę, ale moim zdaniem jest to „krótkowzroczność„, tak nie myślą inwestorzy, tak nie myślą stratedzy, tak nie myślą osoby ceniące czas i pieniądz. Już minęły czasy typu ” siedź w kącie, a Cię znajdą”.  Wszyscy wiemy o zasadzie, która mówi o tym, że jeśli chcemy coś wyjąć, to najpierw trzeba coś włożyć. To nazywa się INWESTYCJA. Ja nie ubolewam nad tym, że muszę wyłożyć 6000 na jeden aparat, 2500 na kolejny, 2000 i więcej na obiektyw, ponieważ ja myślę w kategorii INWESTYCJI.  Inwestując dzisiaj 5000 w doposażenie mieszkania masz szansę wyciągnąć z niej 30.000 więcej, bez obniżania ceny, ponieważ klient nie będzie miał argumentów, żeby ją zbijać . Co więcej, wydając np. 1000 zł na mega profesjonalną sesję zdjęciową, również Twoja oferta będzie wyróżniała się na tle konkurencji, ponieważ Ty drogi INWESTORZE będziesz pewny swojej nieruchomości, bo wiesz, że będzie warta swojej ceny.

Co tracisz nie inwestując np. w odświeżenie mieszkania, w doposażenie, w sesję zdjęciową ?

Tracisz przede wszystkim CZAS I PIENIĄDZE. Czas, ponieważ musisz płacić kolejny czynsz i inne rachunki za mieszkanie w którym nie chcesz już mieszkać, bo chcesz jak najszybciej się z niej wyprowadzić, bo potrzebujesz pieniędzy na zakup większego mieszkania lub domu, ale przecież nie będziesz inwestował, bo szkoda pieniędzy :) W tym miejscu chciałam napisać coś o mieszkaniach na wynajem,  ale to jest jednak temat na inny post.

“Wielu inwestorów popełnia błąd kupując szczyty i sprzedając dołki, podczas gdy dokładnie odwrotna strategia jest prawidłowa, aby zwyciężać w perspektywie długoterminowej.” – John Paulson

POWODZENIA W INWESTOWANIU 

Przykłady moich realizacji, w które klient zainwestował pieniądze albo w odświeżenie i doposażenie mieszkania albo w sesję zdjęciową. W obydwu przypadkach klient znalazł się tego samego dnia od wystawienia ogłoszenia.

Inwestycja w doposażenie mieszkania i w sesję zdjęciową

Inwestycja w sesję zdjęciową

Fotografia Wnętrz Malwina Nogaj (14)

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s