DOMKI POD AGROTURYSTYKĘ

aktualności, domek na wsi

Jeżeli kiedykolwiek myśleliście o wyprowadzce na wieś i tam prowadzić swój biznes np. w postaci agroturystyki, to być może przeszła Wam przez głowę myśl co to ma być ? Jak wiecie tylko wyobraźnia ( i w dużej mierze finanse) Nas ograniczają. Od Waszego szczęścia i pomysłu zależy co to będzie. Nastawiając się na szukanie pustej działki w dogodnej lokalizacji jesteście skazani na wybudowanie po prostu czegoś od nowa. A może lepiej poszukać działki wraz z obiektem do remontu ? Celowo piszę obiektem, ponieważ to nie zawsze musi być domek. Obecnie modne są nowoczesne stodoły z dużymi przeszkleniami. Są również domy kopułowe, domy z gliny albo może zdecydujecie się przerobić starą szkołę ( której układ po starych klasach) jest idealny do prowadzenia agroturystyki lub innego obiektu noclegowego.

Biorąc pod uwagę powyższe, musicie wiedzieć, że na pewno dom do remontu w sielskiej lokalizacji może pochłonąć ogromne pieniądze niż budowa wszystkiego pod nowa, natomiast idąc na kompromis możecie pokusić się o wybudowanie czegoś nowego na wzór starego. Pamiętajcie proszę również o tym, żeby budować zgodnie z tradycją danego regionu, bo wtedy taki zabieg ma największy sens. Turyści bardzo chętnie będą odwiedzali miejsca, które zostały „zaprojektowane” z myślą o kulturze regionu oraz o zachowaniu równowagi pomiędzy ekologią, a naturą.

Domek, czyli miejsce w którym spać będą Wasi goście to nie wszystko, ponieważ należy zapewnić im inne atrakcje niż tylko spanie. O ile traficie na działkę w ciekawej lokalizacji, która za Was wykona ” grubszą” robotę, czyli pobliskie jeziora, parki, piękne krajobrazy, lokalne wyroby rzemieślnicze, to turyści bardzo dobrze będą czuli się również u Was, gdy zapewnicie im takie atrakcje jak np. salę do jogi, salę do prowadzenia warsztatów lub wyświetlania projekcji filmowych albo też postawicie saunę dzięki, której nawet zimą turysta będzie przyjeżdżał znacznie chętniej. O ile prowadzenie agroturystyki w górach jest opłacalne przez cały rok, ponieważ zimą jeździmy na nartach, a latem chodzimy po górach, tak nad polskim morzem lub na Kaszubach i Żuławach może być troszkę gorzej, ale tak jak napisałam na początku : tylko wyobraźnia Nas ogranicza.

MOJE INSPIRACJE NA DOMEK POD AGROTURYSTYKĘ

  1. Nowoczesna stodoła
  2. Dom kopułowy
  3. Dom z gliny
  4. Stara Szkoła
  5. Stare Gospodarstwo
  6. Kaszubska chata z cegły

NOWOCZESNA STODOŁA

1_Ville-Boréale_CARGO-Architecture_InspirationistBez tytułu

źródło : http://www.pinterest.com

DOM KOPUŁOWY

pr01_cam2

źródło : https://sergiel.pl/architektura/dom-kopula/dom-wlasny-architekta/

DOM Z GLINY

wyremontowany_przez_nas_dom_po_olenderski_-_jarocin

źródło : http://www.lepianka.org/pl/galeria.html

STARA SZKOŁA w GORAJCU

Chutor Gorajec (16)Chutor Gorajec (4)

źródło : własne zdjęcia.

STARE GOSPODARSTWO

a2bcbbd0ec5bdac3132c580ee31a255c

źródło : https://plajny.pl/galeria

KASZUBSKA CHATA Z CEGŁY

ElewacjaZachodnia

źródło : https://domwiezyca.pl/lesniczowka-na-sprzedaz/

A na tej stronie znajdziecie całą masę ciekawych miejsc, w których zdecydowanie odpoczniecie i być może zainspirujecie się do swojej agro :) –>  https://slowhop.com/pl/

Malwina Nogaj, fotograf wnętrz

3

 

 

 

Jedna uwaga do wpisu “DOMKI POD AGROTURYSTYKĘ

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s