SESJA WIZERUNKOWA, A BIZNESOWA. RÓŻNICE.

aktualności, strefa wiedzy, stylizacje

Internet. To tutaj przeniosło się Nasze życie towarzyskie, praca, pasja, rozwój, a nawet randkowanie. Aktualnie w internecie spędzamy bardzo dużo czasu wykonując swoje obowiązki, jak i spędzając czas wolny. Myślę, że już nie można uciec od stwierdzenia, że jeśli nie ma Cię w internecie to nie istniejesz. Szczególnie jeśli prowadzisz działalność i stąd chcesz, a nawet powinieneś zdobywać klientów.

ROLA FOTOGRAFII W BIZNESIE

Każdy, kto pragnie stworzyć silną markę w internecie firmy lub swoją osobistą, dostrzega kluczowe jej znaczenie. Zdjęcia muszą być po prostu profesjonalne. Dbanie o swój wygląd, pokazanie się z jak najlepszej strony wkracza na najwyższy poziom jak dotąd nigdy nie spotykany. Nie od dziś wiemy, że nie da się zrobić drugi raz dobrego pierwszego wrażenia. I właśnie od tego zależy jak potoczą się Twoje dalsze relacje biznesowe. Profesjonalne sesje wizerunkowe i biznesowe, pozwolą Tobie uzyskać wygląd, który pozwoli zdobyć zaufanie, wiarygodność oraz zyskać sympatię przyszłych kontrahentów. Niezwykle ważne jest, że budując swoją markę w internecie sami stajemy się swoją wizytówką.

SESJA WIZERUNKOWA, A BIZNESOWA. RÓŻNICE.

SESJA BIZNESOWA/ PORTRET BIZNESOWY

Sesja biznesowa, inaczej nazywana sesją korporacyjną to portret Twój lub Twoich pracowników. Tak stworzone portrety biznesowe pozwolą Tobie lub Twojej firmie jeszcze bardziej wzmocnić wizerunek firmy.

MOWA CIAŁA

W fotografii biznesowej szczególną rolę odgrywa mowa ciała, mimika twarzy oraz gesty. To jak ustawimy się do zdjęcia może zaważyć na naszej współpracy z potencjalnym klientem. Stąd też zawodowy fotograf powinien podpowiedzieć w jaki sposób ustawić się do zdjęć biznesowych, aby wzbudzić jednocześnie sympatię oraz wiarygodność co do kompetencji, które posiadamy.

SZATA ZDOBI CZŁOWIEKA, CZYLI UBIÓR

Jednym z podstawowych elementów w profesjonalnej sesji biznesowej jest ubiór. W zależności od firmy, stanowiska itp. , należy zachować elegancję i dbałość o szczegóły w każdym detalu.

UBIÓR PAŃ

 • Dopasowany żakiet
 • Spódnica lub sukienka w neutralnym kolorze
 • Odpowiednia biżuteria, raczej minimalistyczna
 • Dopasowane buty i spodnie
 • Akcesoria tj. elegancka apaszka
 • Odpowiedni makijaż

UBIÓR PANÓW

 • Dopasowana marynarka i koszula
 • Dopasowane buty
 • Akcesoria tj. krawat, mucha, spinki do marynarki

Wybierając odpowiedni strój należy pamiętać o :

 • Unikaniu prześwitujących ubrań
 • Jaskrawych kolorów
 • Drobnych wzorków na ubraniach tj. kratka, kroki, paski, które zniekształcają obraz fotografii

ENTOURAGE, CZYLI OTOCZENIE

Jeśli zdecydowaliśmy się na profesjonalną sesję to powinna mieć ona również odpowiednie tło i światło. Sesja biznesowe najczęściej realizowane są w dwóch miejscach w studio lub w siedzibie firmy. W przypadku tej pierwszej fotografie wykonuje się na jasnym i jednolitym tle.

PROFESJONALNA SESJA WIZERUNKOWA/ BRANDING SESSION

Sesja wizerunkowa w odróżnieniu od biznesowej ma nieco luźniejszy charakter. Zadaniem takiej sesji jest również wykreowanie wizerunku, dzięki któremu Ty oraz Twoje produkty lub sługi staną się dla klientów wiarygodne i godne zaufania.

ENTOURAGE, CZYLI OTOCZENIE

Dzięki temu, że sesje wizerunkowe mają nieco luźniejszy charakter nie muszą ( chociaż też mogą) być wykonywane na jednolitym tle. W zależności od tego czym się zajmujemy takie sesje mogą być zrealizowane w studio, w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni lub w atelier/pracowni, z którą jesteś na co dzień związana/-y.

Niezwykle ważnym elementem sesji wizerunkowej jest przedstawienie prawdziwego oblicza fotografowanej osoby. Powinno ono współgrać z jej charakterem oraz z tym czym zajmuje się na co dzień. Sesja wizerunkowa idealnie do tego się nadaje, ponieważ można wykonać ją z dodatkami/produktami, które nawiązują do wykonywanej pracy. Fotografia wizerunkowa ma za zadanie zbudować Twój prawdziwy wizerunek, czyli taki jaki zastaną klienci, którzy spotkają Cię na co dzień.

Kto powinien sesję wizerunkową posiadać ? Kosmetolog, fryzjerka, projektanci wnętrz, home stager, architekci, wedding planner, przedstawiciel AGD np. Thermomix, coach, właścicielki salonów sukien ślubnych, fotografowie, stylistki, makijażystki,  trenerzy, fizjoterapeuci, pośrednik nieruchomości itp.

UBIÓR

Tutaj nie ma od góry narzuconego stylu, bardziej należy kierować się tym czym zajmujesz się np. budowlaniec, który chce mieć sesję wizerunkową podczas budowy nie ubierze garnituru itp.

W zależności od pomysłu całej sesji i w jakim ma być stylu, należy dopasować ubiór.

SESJA BIZNESOWA-SESJA WIZERUNKOWA. Mimo, że te sesje różnią się nieznacznie, to cel jest taki sam. Zadaniem tych zdjęć jest pokazanie Ciebie jako osobę godną zaufania, znającą się na tym czym się zajmujesz, wzbudzającego zaufanie i uczciwego profesjonalistę.

PROPOZYCJE STYLIZACJI DO SESJI BIZNESOWYCH I WIZERUNKOWYCH DLA MĘŻCZYZN I KOBIET

DO ZOBACZENIA NA SESJI WIZERUNKOWEJ LUB BIZNESOWEJ

2 uwagi do wpisu “SESJA WIZERUNKOWA, A BIZNESOWA. RÓŻNICE.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s