JAK POZOWAĆ DO ZDJĘĆ WIZERUNKOWYCH ? KOBIETY

aktualności, BIZNES, strefa wiedzy, stylizacje

Jak wiecie, ja jestem z tych którzy rozróżniają sesję wizerunkową od biznesowej, a o tym jakie są to różnice pisałam tutaj.

Chciałabym jeszcze przypomnieć, że każdy fotograf ma swój styl, inne doświadczenie i upodobania, inną wiedzę i sposób patrzenia na kadry, a przede wszystkim na człowieka. Fotograf to również psycholog, który poniekąd ma bliski kontakt z drugim człowiekiem i powinien wykazać się odpowiednim podejściem do niego. Dlatego jeśli myślisz o sesji u mnie, musisz wiedzieć, że lubię sesje kontrastowe, rzucające się w oczy, czasami kontrowersyjne i nieoczywiste. Nieoczywiste to moje ulubione słowo. A zróbmy to inaczej niż wszyscy powtarzam częściej niż „jestem głodna” :) Do tematu podchodzę indywidualnie i przed każdą sesją zadaję szczegółowe pytania, które pozwolą mi zaproponować klientowi sesję uszytą na miarę ich potrzeb. Natomiast sama jestem osobą otwartą, skłonną do eksperymentowania, czasami przekraczania granic i robienia inaczej niż inni. Dlatego jeśli chcesz mieć sesję taką jak inni, to nie u mnie :)

W najbliższym czasie będę miała kilka sesji wizerunkowych, dlatego postanowiłam napisać krótki poradnik o tym jak pozować do zdjęć wizerunkowych. Dzisiaj skupię się na pozach Pań, a o pozowaniu mężczyzn możecie przeczytać w tym miejscu.

Wiecie jakie pytanie pojawia się najczęściej podczas sesji biznesowej lub wizerunkowej ? ” Co mam zrobić z rękoma” ? I to pytanie jest sponsorem dzisiejszego wpisu :) Najwygodniej jest je skrzyżować, ale jako że zasady savoir vivre są Nam znane i wiemy, że taka postawa jest zamknięta na relacje, a my chcemy być przecież otwarci, to ogólnie mówi się, że warto mieć w ręku jakiś atrybut, gadżet ( ale niekoniecznie) szczególnie jeśli jest to portret. Natomiast jeśli chcesz pokazać jak pracujesz, to wtedy problemu nie ma.

Co może być atrybutem w zależności od tego kim jesteś i gdzie pracujesz ? Filiżanka/Kubek kawy, laptop, tuba na rysunki ( architekt), próbnik kolorów ( projektant wnętrz), nożyczki (fryzjer), but ( jeśli prowadzisz sklep z obuwiem), pędzle ( wizażystka), aparat( fotograf) itp. Niektóre zawody nie wymagają atrybutów i z daleka widać, że to lekarz, kosmetyczka (kitel) itp.

W zależności od Ciebie, Twojego stylu i charakteru pracy pokażę wiele możliwości / inspiracji na pozy, które możemy wykorzystać podczas sesji. Nie musisz ich zapamiętać :) Od tego masz mnie. Po prostu zainspiruj się, zrób sobie kawę i rozgość się ….

Zwróć uwagę przede wszystkim na ułożenie rąk, nóg, twarz, sylwetkę :)

źródło zdjęć : pinterest

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s