HOME STAGING

HOME STAGING – WIZUALNE PRZYGOTOWANIE MIESZKANIA DO SPRZEDAŻY

Przed sprzedażą nieruchomości, należy nie tylko uregulować jej stan prawny, ale też odpowiednio przygotować lokal stosując m.in. zasady home stagingu.

Home staging jest usługą polegającą na profesjonalnym przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży lub wynajmu. Narodził się w Stanach Zjednoczonych w latach 70’ XX wieku, a w Polsce od kilku lat zyskuje coraz większe uznanie wśród klientów.

W wolnym tłumaczeniu home staging, oznacza utworzenie sceny domowej , tj. przygotowanie nieruchomości w taki sposób, aby zachęcało go do kupna. Wg. badań tylko w ciągu 8 sekund, klienci wyrabiają sobie opinię na temat nieruchomości, a home staging, może wpłynąć na to co zostanie dostrzeżone w ciągu tych pierwszych chwil. Zatem podstawą samej oferty oprócz dobrych zdjęć, jest odpowiednie przygotowanie lokalu, którym zajmie się wykwalifikowany home stager.

Na pewne rzeczy takie jak lokalizacja, sąsiedztwo, wysokość budynku nie mamy wpływu, ale jest kilka ważnych kwestii o których warto pamiętać sprzedając nieruchomość.

Główną ideą home stagingu jest szybkie, efektowne i ekonomiczne wprowadzenie zmian w celu podniesienia atrakcyjności nieruchomości  w oczach przyszłego nabywcy, a zakres działań home stagera uzależniony jest od stanu technicznego nieruchomości, atrakcyjności i spójności estetycznej.

A co to właściwie oznacza ? Niestety większość sprzedających nie potrafi spojrzeć na swoje mieszkanie jako na produkt do sprzedania, czyli taki, który powinien zainteresować jak największe grono potencjalnych kupujących. Prawdą jest, że jesteśmy przywiązani do swojej stylistyki mieszkania, przedmiotów jakie w nim się znajdują i kolorów, a to zdecydowanie utrudnia sprzedaż i mija się z wizją przyszłych nabywców Państwa mieszkania.

Żeby nieruchomość miała szansę się sprzedać, nie możemy zapomnieć, że nie sprzedajemy swojego stylu życia jaki panuje w mieszkaniu, ale nieruchomość, która powinna być zaaranżowana w taki sposób, aby potencjalny kupiec z łatwością mógł sobie wyobrazić, jak szybko może się w niej urządzić, zgodnie ze swoim gustem, zwyczajami i stylem życia.

Dlatego tak bardzo ważna jest osoba home stagera, która bez bagażu wspomnień i emocji względem Państwa nieruchomości oceni nieruchomość oczyma przyszłego nabywcy.

Na zachodzie sprawą naturalną jest to, że profesjonalnie przygotowuje się mieszkania na sprzedaż angażując w to czasem ekipę ludzi. W Polsce ludzie patrzą na to inaczej. I to, że my przyzwyczailiśmy się do obdartej kanapy i widoku dewocjonalii na ścianach wcale nie znaczy, że potencjalny klient przymie to ze zrozumieniem.

Home Staging jest dla osób, które posiadają nieruchomości na sprzedaż lub wynajem i od dłuższego czasu nie mogą znaleźć nabywcy, uważają że zrobili już wszystko żeby lokal sprzedać oraz dla osób , które nieruchomość mają zamiar dopiero wystawić, a chcą mieć lokal atrakcyjny na tle innych ofert, znacznie większe szanse na sprzedaż lub wynajem i z głowy całe zamieszanie związane z przygotowaniem mieszkania na sprzedaż.

JESTEM HOME STAGEREM, KTÓRY ZAOPIEKUJE SIĘ

TWOJĄ NIERUCHOMOŚCIĄ OD A DO Z, CZYLI :

  • Wizyta. Przyjdę, obejrzę, zrobię poglądowe zdjęcia i porozmawiam o Twoich oczekiwaniach i budżecie
  • Po wizycie wykonam analizę Twojej nieruchomości, czyli co w każdym pomieszczeniu trzeba zmienić, pomalować, wyrzucić, schować lub dokupić. Załączę przykładowe zdjęcia
  • Realizacja. Zrealizuję za Ciebie tę analizę i wykonam stylizację
  • Sesja zdjęciowa. Sesja zdjęciowa to zaraz po stylizacji nieruchomości najważniejszy element. Nawet najpiękniejszą nieruchomość można zepsuć nieodpowiednimi zdjęciami, dlatego w trakcie sesji obecny jest stylista który czuwa nad tym, by każde pomieszczenie na zdjęciach wyglądało jak najkorzystniej, i pokazywało efekt przeprowadzonych zmian.

ZAPRASZAM

+48 796 051 880

NOGAJMALWINA@GMAIL.COM

 

Reklamy